SportNogometReal u finišu slomio otpor Leganesa u Kupu Kralja

Real u finišu slomio otpor Leganesa u Kupu Kralja

Madridski Real gostovao je u prvom meču Kupa Kralja u predgrađu kod ekipe Leganesa, ali tim Zinedinea Zidanea je uz dosta muke pobijedio Leganes sa 1:0 golom Marca Asensija u 90. minuti meča. Kraljevi se nalaze u seriji loših rezultata i protiv malog tima iz predgrađa Madrida su bili veliki favoriti, ali tim Zinedinea Zidanea je uz dosta muke stigao do pobjede. Zinedine Zidane je odlučio da u ovom meču odmori većinu prvotimaca. Varane je poveo Kraljeve kao kapiten, ali Real nije previše pokazao. Od šansi iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti dobar pokušaj Matea Kovačića. Bio je sam pred golmanom domaćeg tima, ali je iz dobre pozicije promašio. Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je i Leganes pokazao zube. U 57. minuti Casilla odlično brani udarac Naranja, da bi u 70. minuti ponovo domaći prijetili preko Amrabata. Uzvratio je Real preko Lucasa, ali je i Champagne na visini zadatka, da bi potom Casilla spasio i nakon udarca Beauvea. Kada su svi očekivali da se meč završi bez golova, Real je stigao do trijumfa. Lijepu akciju prekrasnim golom završava Marco Asensio za pobjedu Kraljeva u ovom meču i oni su sad na korak od plasmana u polufinale. Revanš meč se igra za sedam dana na Santiago Bernebeu.