SportNogometRemi Boca Juniorsa i River Platea na La Bomboneri

Remi Boca Juniorsa i River Platea na La Bomboneri

Večeras je na La Bomboneri odigran prvi meč finala Copa Libertadores u kojem su Boca Juniors i River Plate odigrali neriješeno – 2:2. Najveći južnoamerički klubovi su u historiji odigrali veliki broj utakmica, ali ovo je prvi put da se sastaju u finalu kontinentalog klupskog prvenstva i njihov okršaj će se dugo pamtiti. Bilo je prilično mirno u prvih pola sata, a onda je uslijedila prava ludnica. Igrao se 34. minut kada je Abila doveo Bocu u vodstvo od 1:0, ali radost domaćih navijača trajala je kraće od jednog minuta pošto je odmah u narednom napadu Pratto poravnao na 1:1.

To nije bilo sve od uzbuđenja u prvom poluvremenu jer je u prvoj minuti sudijske nadoknade Benedetto glavom pogodio za novo vodstvo Boce Juniors i erupciju oduševljenja na kultnoj La Bomboneri. Drugo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno, a jedini gol je viđen u 61. minuti kada je Izquierdoz matirao svog golmana za konačnih 2:2. Priliku da donese pobjedu Boci imao je u sudijskoj nadoknadi Benedetto, ali nije iskoristio čist zicer i situaciju jedan na jedan sa golmanom Rivera.

Odluka o novom prvaku Južne Amerike rješavat će se za dvije sedmice, tačnije 24. novembra na stadionu Antonio Vespucio Liberti, a važno je napomenuti da pravilo gola u gostima neće važiti.