SportNogometRemi Chelsea i Barcelone, Bayern ubjedljiv protiv Besiktasa

Remi Chelsea i Barcelone, Bayern ubjedljiv protiv Besiktasa

U nogometnoj Ligi prvaka su odigrana još dva duela osmine finala. Zanimljiviji je svakako bio okršaj u Londonu, gdje je Chelsea dočekao ekipu Barcelone. U međusobnim duelima je engleski tim do sada čak bio i uspješniji od Katalonaca, a ni ovoga puta favorizovana Barcelona nije slavila. Chelsea je poveo golom Williana u 62.minuti, nakon što je isti igrač u prvom poluvremenu dva puta pogodio stativu. Nakon toga je potpunu inicijativu imala Barcelona i u 75.minuti su je krunisali golom Messija za konačnih 1:1. Treba reći da je to bio prvi gol Argentinca koji je postigao protiv Chelsea u svojoj karijeri. U drugom duelu večeri nije bilo nikakve neizvjesnosti i Bayern je u Munchenu deklasirao ekipu Besiktasa sa 5:0. Vjerovatno ne bi bilo tako da stoper gostiju Vida, nije dobio crveni karton već u 16.minuti meča, pa je to itekako olakšalo posao Bavarcima za koje su Lewandowski i Muller postigli po dva gola, a jednom je strijelac bio Coman.