SportNogometRemi Chelsea sa West Hamom

Remi Chelsea sa West Hamom

Fudbaleri Chelseaja su remizirali sa West Hamom u 33. kolu engleske Premier lige rezultatom 1:1. Plavci su kao favoriti dočekali gradskog rivala u namjeri da sebi ostave kakve-takve šanse za Ligom prvaka u narednoj sezoni, ali to se nije dogodilo jer je West Ham u posljednjem dijelu utakmice izbjegao poraz. Nakon uvodnih pola sata Chelsea je bio bolji rival, a to je krunisano golom Cesara Azpilicuete u 36. minuti. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Plavci su imali mnogo više prilika i bolju igru, a onda je u 73. minuti uslijedila kazna za promašaje. Chicharito je pogodio na asistenciju Marka Arnautovića za konačnih 1:1. Nakon ove utakmice Chelseaju Liga prvaka bježi za 10 bodova, koliko iznosi prednost Tottenhama i Liverpoola.