SportNogometRemi Fenerbahcea i Besiktasa u velikom turskom derbiju

Remi Fenerbahcea i Besiktasa u velikom turskom derbiju

U posljednjoj utakmici 6. kola turske Superlige sastali su se veliki rivali Fenerbahče i Bešiktaš. Istanbulski derbi, koji je bio nešto mirniji u odnosu na proteklih nekoliko kada se crveni kartoni i incidenti nisu mogli ni prebrojati, okončan je rezultatom 1:1. Na prvi gol na utakmici se čekalo do 40. minute. Ryan Babel je fantastičnim udarcem doveo Bešiktaš u vodstvo od 1:0 i postavio rezultat prvog poluvremena. Gosti su čuvali prednost sve do 71. minute, kada je Andre Ayew na asistenciju Kaldirima zabio za konačnih 1:1. Nakon ovog derbija, Bešiktaš zauzima četvrto mjesto sa 11 bodova dok je Fenerbahče tek 13. sa samo sedam bodova. Lider na tabeli je Basaksehir, koji ima 13 bodova, bod više od Galate i Kasimpase.