SportNogometRemi Juventusa i Barcelone, poraz Rome

Remi Juventusa i Barcelone, poraz Rome

U grupama C i D kompletirano je peto kolo Lige prvaka, a tako smo saznali još jedno ime koje putuje u osminu finala Lige prvaka, ekipa Barcelone. Jorgandžije su konačno upisale pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka, i to u vrlo važnom duelu protiv Rome koja će im biti direktan rival za prolaz u osminu finala. Domaći su slavili dobrom igrom u drugom dijelu, a uvodni pogodak djelo je Antoinea Griezmanna u 69. minuti. Prethodno su se smjenjivale prilike na obje strane, a ističu se pokušaji Fernanda Torresa za Atletico, te Radje Nainggolana sa distance za Romu. U 83. minuti Bruno Peres je dobio crveni karton i to su Španci iskoristili novim golom, ovaj put Kevina Gameira, za ovjeru trijumfa. Edin Džeko je igrao za goste cijeli meč, ali nije mogao ovaj put do pogotka. Veliki derbi odigran je na Allianz stadionu u Torinu gdje je Juventus dočekao Barcelonu. Nakon što su Katalonci bili uvjerljivi u prvom duelu na Nou Campu, Juvetu su trebali pogoci kako bi prišli plasmanu u osminu finala. Ipak, duel nije ponudio mnogo toga, iako je prilika bilo. Ekipa Miralema Pjanića, koji je igrao do 66. minute kada je zamijenjen zbog žutog kartona, nije uspjela postići pogodak, iako je u više navrata imala ozbiljnu terensku inicijativu. Ostalo je 0:0, čime je Barca osigurala plasman u nokaut fazu. Lisabonski tim je na vrlo impresivan način došao do pobjede nad Grcima, čime je stvorio pritisak na Juventusu u daljoj rundi takmičenja. Bas Dost sa dva gola, te jedan Bruna Cesara bili su i više nego dovoljni da domaći zabilježe pobjedu, a za Olympiakos je utješni pogodak bio djelo Odjidja-Ofoea u finišu.