SportNogometRemi Mladosti i Željezničara, pobjeda Širokog Brijega

Remi Mladosti i Željezničara, pobjeda Širokog Brijega

Odigrana su preostala tri duela 10.kola nogometne Premijer lige BiH. Mladost i Željezničar su remizirali u Doboju kod Kaknja rezultatom 2:2. Domaći su poveli golom Atajića u finišu prvog poluvremena. U 57.minuti Zec poravnava na 1:1, samo šest minuta nakon toga Anđušić donosi novu prednost za Mladost, a konačnih 2:2 Postavlja Dačić u 78.minuti. Nerješeno je bilo i na Bilinom polju u Zenici, gdje su snage odmjerili Čelik i Tuzla City. Gosti su poveli golom Nermina Crnkića u 63.minuti, a izjednačio je Dedić iz penala u 69. Široki Brijeg je teže nego što se očekivalo na Pecari savladao Zvijezdu 09 sa 2:0. Sve do 15 minuta prije kraja nije bilo golova, a onda Kvesić dovodi Širokobriježane u vodstvo, da bi konačan rezultat postavio Tojčić autogolom u 84.minuti. Podsjećamo na rezultate od subote: Radnik – Zrinjski 0:1, Krupa – Sarajevo 1:4 i Sloboda – Gošk 2:0. Na tabeli su na prve dvije pozicije Sarajevo i Željezničar sa po 21 bodom, treći je Zrinjski sa 19, a slijede Široki Brijeg i Sloboda sa po 17. Šesti Radnik i sedmi Čelik imaju po 13, Krupa je osvojila 11 bodova, a deveta Mladost 10. Tuzla City ima osam bodova, pretposljednji Gošk pest, a posljednja je Zvijezda 09 sa samo četiri boda.