SportNogometRemi Partizana i Plzena u Beogradu

Remi Partizana i Plzena u Beogradu

Partizan je na svom stadionu večeras ugostio Viktoriju Plzen u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, a duel u Beogradu je na kraju završen rezultatom 1:1. Prvih 25 minuta susreta nije donijelo gotovo ništa vrijedno pomena. Obje ekipe su igrale izuzetno oprezno, pa nije bilo ozbiljnijih prilika. Potom je Partizan krenuo nešto odlučnije prema golu gostiju i ubrzo uspio stvoriti nekoliko konkretnih prilika. Najbolja je svakako bila ona Seydoube Soumaha iz 35. minute, kada je njegov udarac iskosa odlično odbranio golman Viktorije Aleš Hruška. Nakon kornera koji je dosuđen poslije Hruškine intervencije Partizan je ponovo zaprijetio, ali Tawamba šalje loptu preko gola gostiju. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0, a Partizan je od početka drugog dijela nastavio sa nešto otvorenijom igrom. Kreirali su domaći nekoliko opasnih akcija na početku durogo dijela, a onda Leandre Tawamba u 58. minuti odlično reaguje pred golom Viktorije i dovodi Partizan u prednost od 1:0. Šest minuta kasnije je pokušao i Tošić, uputio je odličan udarac ka Hruškinom golu, ali golman češke ekipe odlično brani. Nešto manje od 20 minuta prije kraja utakmice gosti se konačno bude i uspijevaju u par navrata zaprijetiti golu Partizana. Prvo je sjajnu priliku propustio Limbersky kada je u 75. minuti hjegov udarac iz izgledne pozicije blokirala odbrana Partizana, da bi izuzetno opasno po Stojkovića bilo i minut kasnije nakon ubacivanja iz ugla. Ipak, niko od fudbalera Plzena nije uspio skrenuti opasan centaršut u gol domaćih. Nedugo zatim je uslijedo šok za domaću publiku, pošto je Viktorija iz prvog udarca u okvir gola postigla pogodak. Igrala se 82. minuta kada je Režinik poravnao na 1:1, istina asistent kod gola, Krmenčik, je možda bio i u ofsajd poziciji. Tri minute kasnije Milan Mitrović dobija drugi žuti karton i ostavlja Partizan sa desetoricom u samom finišu susreta. Do kraja susreta su mreže mirovale, pa je na kraju duel u Beogradu završen remijem, 1:1.