SportNogometRemi Širokog i Želje na Pecari

Remi Širokog i Želje na Pecari

Nogometaši Širokog i Željezniiara remizirali su na Pecari rezultatom 1:1 u jednom od derbija četvrtog kola Premijer lige. Nije bilo većih uzbuđenja u prvih 15 minuta igre, a onda šok za goste. Antolović je igrao rukom ispred svog kaznenog prostora, pa je dobio direktan crveni karton, a Široki priliku da povede iz dobre pozicije. Ipak, Sesar nije bio precizan, a “žrtva” Antolovićeve greške bio je Stokić, kojeg je zamijenio rezervni golman Kjosevski. Unatoč igraču manje, Željo je uspio da povede. Igrala se 30. minuta kada je Ognjen Đelmić matirao Solda za veliko slavlje gostiju iz Sarajeva.  Domaći su preko Wagnera u dva navrata i Ivankovića prijetili Kjosevskom do kraja prvog dijela, ali mreža Sarajlija ostala je netaknuta. U nastavku, očekivano, Željezničar se povukao i bazirao na konre, dok je Široki preuzeo incijativu. Napadi domaćih bili su sve učestaliji i opasniji, posebno u posljednjih 20 minuta utakmice. Mogao je rezervista Tiago možda osigurati pobjedu Željezničaru, ali njegov pokušaj loba u 65. minuti zaustavio je Soldo. Uslijedilo je nekoliko sjajnih prilika za domaće, no Kjosevksi i odbrana gostiju uspijevali su da se obrane. U 72. minuti Široki ipak dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Kožulj. Do kraja su Širokobriježani pokušavali doći do preokreta, do nove pobjede, ali ostalo je 1:1, iako su obje ekipe imale prilike za pobjedu. Širokobriježani su pogodili i okvir gola, dok je Diata imao sjajnu priliku za goste, kojima je poništen i pogodak zbog nedozvoljene pozicije, istina jako sumnjive…