SportNogometRemi Valencie i Barcelone, Katalonci teško oštećeni

Remi Valencie i Barcelone, Katalonci teško oštećeni

Valencia i Barcelona su večeras podijelili bodove u meču španske La Lige odigravši na Mestalli 1:1. Bio je ovo apsolutni derbi 13. kola španske La Lige i susret između dvije ekipe koje još uvijek nisu ubilježile nijedan poraz, a tako je ostalo i nakon ovog kola. Zanimljivo, Valencia je bila u nizu od devet uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, ali taj niz je pred kraj večerašnje utakmice prekinuo njihov nekadašnji fudbaler Jorgi Alba. U prvom poluvremenu nismo vidjeli nijedan gol, barem ne onaj koji je priznat. Barcelona je postigla sasvim regularan pogodak sredinom prvog dijela kada je Neto loše reagovao i lopta je debelo prešla gol crtu, ali sudac to nije vidio i ostalo je 0:0. U drugom poluvremenu dolazi i do promjene rezultata, a poveli su domaći i to preko Rodriga u 60. minuti susreta. Barcelona je nakon tog trenutka sve karte bacila u napad i to joj se isplatilo u 82. minuti kada je Messi sjano asistirao za Jordija Albu koji je proslavio gol protiv bivšeg kluba.  Do kraja susreta nije bilo golova i ekipe su podijelile bodove te još uvijek imamo tri neporažena tima u La Ligi (Valencia, Barceona, Atletico Madrid). Barca je ostala prva nakon ovog meča sa 35 bodova dok Valencija ostaje na drugom mjestu sa četiri boda manje.