SportKošarkaRenfroe i Đedović sjajni u pobjedi Bayerna

Renfroe i Đedović sjajni u pobjedi Bayerna

Ekipa Bayerna je savladala Ludwigsburg sa 87:76 u play offu njemačke Bundeslige i dobila seriju sa 3:2. Gosti su bolje otvorili meč i dobijaju prvu četvrtinu sa 19:23. U drugom periodu Bavarci uzvraćaju i na poluvrijeme se odlazi sa +1 za domaće (42:41).
Treća dionica donosi sjajnu igru Bayerna u odbrani, dok su u fazi napada koristili svoje šanse i taj period riješavaju u svoju korist sa 22:11, čime su praktički riješili pitanje pobjednika. U zadnjoj četvrtini košarkaši Ludwigsburga se nisu mogli oporaviti i meč je završio sa konačnih 87:76.
Bavarce su do trijumfa predvodili Gavel sa 24 poena i bh. košarkaš Nihad Đedović sa 18 poena, dok je bh. reprezentativac Alex Renfroe utakmicu završio sa 14 ubačenih poena. Kod poraženih gostiju izdvojili su se Borckman sa 23 i O'Neale sa 20 postignutih poena. Ovo pobjedom Bayern se plasirao u polufinale prvenstva gdje ga očekuje duel sa Brose Basketom.