SportNogometRiver Plate savladao Bocu Juniors nakon produžetaka u finalu Copa Libertadores

River Plate savladao Bocu Juniors nakon produžetaka u finalu Copa Libertadores

River Plate je večeras na Santiago Bernabu u velikom Superclasicu nakon produžetaka savladao velikog rivala Bocu Juniors sa 3:1 i osvojio je naslov prvaka Južne Amerike. Veliki spektakl na Santiago Bernabeu privukao je velike zvijezde svjetskog fudbala. Atmosfera je bila fantastična i Superclasico je dokazao da je vjerovatno najveća utakmica u svijetu fudbala.

Boca je otvorila meč sa dvije dobre šanse. Prvo je Maidana spasio gol Rivera nakon pokušaja Olaze, da bi zatim Pablo Perez pokušao, ali je golman Rivera Franco Armani odbranio njegov udarac. River uzvraća u 20. minuti. Ignacio Fernandez je bio sam na vrhu kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi preko gola. Sedam minuta kasnije Boca propušta veliku šansu. Dario Benedetto iz slobodnjaka pogađa živi zid, lopta dolazi do Pereza, ali njegov udarac je otišao tik uz stativu i propada ogromna šansa.

Nakon toga oba tima stvaraju po jednu solidnu šansu, da bi u 44. minuti Santiago Bernabeu proključao. Nandez fantastičnom loptom pronalazi Benedetta, ovaj bježi odbrani i matira Armanija za vodstvo Boce od 0:1. River je nešto aktivnije ušao u drugo poluvrijeme, ali nije se igralo previše lijepo sa obje strane. Ipak, u 68. minuti River odigrava fantastičnu akciju, a Lucas Pratto je na pravom mjestu i pogađa za 1:1. Žestoko se igralo do kraja utakmice, ali promjene rezultata nije bilo. Ušlo se u produžetke, a nakon svega dvije minute igre u prvom produžetku Barrios pravi veliku glupost i dobija drugi žuti karton, pa Boca ostaje sa igračem manje. River je kontrolisao igru u ovom dijelu meča. Međutim, ne uspijevaju stvoriti pravu šansu, pa je nakon prvog produžetka i dalje bilo 1:1.

Ipak, u 109. minuti meča River koristi prednost. Spektakularan gol postiže Juan Quintero za prednost Rivera od 2:1. Boca je morala potom da krene na sve ili ništa. Stvorili su odmah šansu, ali je Armani siguran, no ostavljali su dosta prostora za kontre velikom rivalu.  Jara je u 120. minuti pogodio stativu, da bi nakon toga kontru River preko Martineza pogodio za 3:1 i osvojio je naslov prvaka Južne Amerike.