RK Čelik pobjedom u drugi dio sezone – Odlične odbrane Enesa Sirče

566

Rukometaši Čelika pobjedom su otvorili drugi dio sezone u Premijer ligi BiH.

U Areni Zenica pred oko 400 gledalaca, sinoć je“rekonstruisani” tim Čelika, predvođenim novim – starim trenerom Mehmedom Begovcem slavio važnu pobjedu protiv Igmana sa Ilidže – 37:28.

Od prve minute bila je “jednosmjerna” utakmica u kojoj je pobjednik bio poznat. Do odmora Čelik je stigao do 11 golova prednosti.

Odlične odbrane Enesa Sirče, golgeterski raspoloženi Davor Kadić, Edin Bajramović, Hazma Hadžić, Aldin Begagić i društvo trasirali su put do devete pobjede.

U drugom poluvremenu gosti su se “probudili”, uspjeli su u 46. minuti smanjiti na 29:23, a u 52. minuti i na podnošljivih 32:27. Međutim, Sirčo je “skinuo” dvije lopte, Kadić i Bajramović bili precizni i gosti iz Sarajeva su definitivno potpisali kapitulaciju.

Za Čelik su debitantske nastupe upisali Marko Čabai, Stefan Bugarčić i Nikola Matić. Sirčo je imao 16 odbrana, a Bajramović 9 golova. Kadić je osam put tresao mrežu golmana Lilića. Hadžić i Begagić postigli su po 4, Dervenčić i Martić po 3, Begović i Duvnjak po 2 gola. Kod Igmana Tarik Alibegović postigao je 7, Almir Balaš 6 golova…