SportRukometRK Čelik slavio u Visokom protiv RK Bosna 2 rezultatom 23:36

RK Čelik slavio u Visokom protiv RK Bosna 2 rezultatom 23:36

Proteklog vikenda u KSC “Mladost” Visoko odigrana je utakmica sedmog kola Prve rukometne lige Federacije BiH u grupi Sjever, između zeničkog Čelika i domaće Bosne 2.

Susret koji je na poluvremenu bio poprilično izjednačen na kraju je pripao ekipi Čelika koja je slavila rezultatom 26:36.

Mlada ekipa RK Bosna odlično se nosila protiv iskusnije zeničke ekipe, koja je tek u drugom poluvremenu ubacila u brzinu više i odličnom igrom u odbrani i napadu uspjela doći do ozbiljne prednosti vrijedne pobjede.

Prvo poluvrijeme je karakterisalo puno tehnčkih grešaka kod napadača RK Čelik, jer su neki igrači željeli da postignu što veći broj golova. Iako je Čelik poveo sa ubjeljivih 5:1, a zahvaljujući greškama Čelikovih napadača, rezultat je izjednačen na 5:5. Čak je u jednom trenutku Bosna povećala prednost sa 3 gola razlike i to je sve što je mogla da učini vrlo mlada i talentovana ekipa Bosne završilo rezultaomn 36:26. za RK Čelik.

Takav rezultat je obezbijedio da se RK Čelik sa 18 bodova učvrsti na prvom mjestu prvenstvene tabele Prva liga Federacije – Grupa Sjever.

U redovima domaće ekipe najbolji su bili Emrah Jamaković sa 10 postignutih golova, dok je 6 golova dodao Harun Babić, uz pet pogodaka Seada Sirče. Kod gostiju maestralnu partiju odigrao je Eldar Mehić, postigavši 12 golova.