SportNogometRoma pobjedila, Džeko zabio

Roma pobjedila, Džeko zabio

Roma je večeras kao gost savladala Carpi rezultatom 3:1 u okviru 25. kola Serije A. Prvo poluvrijeme donijelo je jako loš fudbal, a prva i jedina velika prilika viđena je tek u 44. minuti. Džeko je lijepo proslijedio loptu do Salaha, koji je izbio pred golmana Carpija. Egipćanin je dobro odreagovao, ali nije imao sreće jer je pogodio samo prečku. U drugom poluvremenu Roma je zaigrala bolje i u prednost je došla u 56. minuti. Digne je sjajnim udarcem savladao Beleca za vodstvo Rimljana od 1:0, da bi samo pet minuta nakon toga Lasagna poravnao na 1:1 nakon greške Rudigera. Roma je ubacila u brzinu više i u finišu utakmice uspostavila pravu terensku inicijativu. Opsada gola Carpija isplatila se u 84. minuti, kada je Edin Džeko na asistenciju Salaha pogodio za novo vodstvo Rome. Egipćanin je lijepo proigrao našeg reprezentativca, koji je prekinuo golgeterski post i postigao svoj četvrti gol u sezoni. Već u narednom napadu, Mohamed Salah je nakon dvije asistencije postigao i pogodak za 3:1, kojim je utakmica i definitivno riješena.  Edin Džeko je u pobjedi Rome odigrao svih 90 minuta i to na zaista visokom nivou, dok je Miralem Pjanić u igru ušao na početku drugog poluvremena. Treći bh. reprezentativac Ervin Zukanović nije dobio priliku za igru. Za Romu je ovo bila četvrta uzastopna ligaška pobjeda, a ukupno 13. u sezoni. Ekipa Luciana Spallettija je sada na trećem mjestu sa bodom, ali i utakmicom više u odnosu na Fiorentinu.