SportNogometRoma pregazila Benevento, Džeko postigao dva pogotka

Roma pregazila Benevento, Džeko postigao dva pogotka

Džeko je prvi pogodak na meču postigao u 22. minuti susreta. Aleksandar Kolarov je prošao po lijevoj strani i sjajno uposlio u petercu našeg napadača kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Nedugo nakon pogotka Džeko je imao još jednu sjajnu priliku, ali je sa ivice kaznenog prostora pogodio samo stativu.

Roma je udvostručila prednost u 35. minuti. Bruno Peres je prošao po desnoj strani i poslao loptu prema Džeki, Lucioni je intervenisao ispred kapitena BiH ali je poslao loptu u vlastitu mrežu za 2:0.

U 52. minuti Džeko je postigao svoj drugi pogodak na meču. Diego Perotti se izborio za loptu kod desne aut-linije i dodao Džeki koji lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora precizno šutira i matira Beleca za 3:0.

Roma je pogodak za konačnih 4:0 postigla u 74. minuti susreta. Akcija j ebila identična kao kod prvog pogotka, Kolarov je sa lijeve strane ubacio prema Džeki u petercu, ali je ovaj put Venuti reagovao i ispred našeg napadača skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Džeko, koji je u samom finišu meča pogodio i prečku, sada na kontu ima pet pogodaka iz četiri susreta u Seriji A i nalazi se na diobi četvrtog mjesta liste strijelaca. Više od njega su zabili Dybala (8), Icardi (6) i Immobile (6), dok je Mertens postigao također pet pogodaka.