SportNogometRonaldo petom pogodio za remi Reala

Ronaldo petom pogodio za remi Reala

Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu u utakmici 33. kola La Lige ugostio Athletic Bilbao i na kraju remizirao rezultatom 1:1. Prijetio je Real na otvaranju meča, pa je tako Ronaldo u 10. minuti pogodio okvir gola Athletica, da bi Asensio dvije minute kasnije odlično šutirao, ali je golman gostiju bio na visini zadatka. Imao je Ronaldo dobru priliku i u 13. minuti, ali promjene rezultata tada nije bilo. Ipak, jeste samo minut kasnije. Inigo Cordoba je uputio odličan pas prema Inakiju Williamsu koji nije propustio priliku da pogodi za vodstvo Athletica od 0:1. Poravnanje Realu je mogao donijeti Marcelo u 19. minuti, ali je Arrizabalaga odlično intervenisao. Uslijedio je period nešto mirnije igre, a onda je u finišu prvog dijela pokušao ponovo Asensio. Ipak, gola nije bilo, pa se na odmor otišlo prednošću gostiju. U drugom dijelu je Real imao svoje prilike, ali je i Bilbao zaprijetio u 64. minuti kada je Garcija pogodio prečku. Nastavio se pritisak Reala do samog kraja susreta, ali Kraljevi nisu uspijevali pronaći put do mreže gola Athletica, sve do 87. minute kada Luka Modrić upućuje udarac sa distance, a Ronaldo skreće loptu u mrežu gostiju za konačih 1:1.