ZDKSportRudar sa igračem manje slavio protiv Sloge

Rudar sa igračem manje slavio protiv Sloge

Rudar je u Kaknju rezultatom 2:0 savladao ekipu Sloge iz Siminog Hana, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu desilo se u 43. minuti kada je golman Rudara Aleksandar Nikolić dobio direktan crveni karton i tako ostavio svoju ekipu sa desetoricom na terenu.

Bez obzira na to, domaći su u nastavku utakmice bili bolji rival od Sloge i do vodsva su došli u 60. minuti kada je Admir Smolo pogodio za 1:0. Samo dva minuta kasnije, Almin Zukić je pogodio za 2:0 što je bio i konačan rezultat utakmice.

U duelu Zvijezde i Čapljine odigranom u Gradačcu na stadionu Banja Ilidža nije bilo pobjednika, ali ni golova. Iako je domaći tim bio blagi favorit u ovom duelu, gosti iz Čapljine su uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom i doći do jednog boda.

Rudar Kakanj – Sloga Simin Han 2:0 (Smolo 60′, Zukić 62′)

Rudar: Nikolić, Sarvan, Zukić, Hrustanović, Hajdarović, Kulović, Kobilica, Prutina, Smolo, Spahić, Čizmić.

Sloga Simin Han: Hamzabegović, Šinik, Jazvin, Moranjkić, Isanović, Vejzović, Radovanović, Todorović, Pantić, Omerović, Ahmetović.