SportRukometRukometaši BiH pobjedom protiv Estonije otvorili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Izabranici Bilala Šumana puno bolje su otvorili meč i već u šestoj minuti stekli prednost od 3:0, a Estonci su prvi pogodak postigli tek u 8. minuti susreta.

U 18. minuti Panić je podigao dvoranu “Mirza Delibašić” u Sarajevu na noge golom za 10:5, a u tim trenucima golman Benjamin Burić imao je šest odbrana. Kako je vrijeme odmicalo, naša prednost je postajala sve veća, s dva pogotka u posljednjoj minuti prvog poluvremena na pauzu smo otišli s prednošću od 18:10.

Na početku drugog poluvremena Panić je odmah postigao gol i povećao našu prednost na devet golova razlike, a onda rukometaši Estonije prave seriju od 5:2, smanjuju našu prednost na šest golova razlike zbog čega je selektor Bilal Šuman odmah zovnuo time-out.

Kako se približavao kraj utakmice Estonci su smanjivali našu prednost, a u jednom trenutku rezultat na semaforu pokazivao je prednost naše ekipe od samo četiri gola, s obzirom na to da smo na početku drugog poluvremena imali čak devet golova prednosti.

Pri rezultatu 25:21 za našu selekciju, Marko Panić postigao je dva brza pogotka i povećao našu prednost na šest golova razlike koja se zahvaljujući seriji od 4:0 povećala na osam (29:21).

Do kraja susreta naši rukometaši su rutinski priveli utakmicu kraju i upisali pobjedu rezultatom 31:24.

Naredni meč naša reprezentacija igra u Estoniji u subotu od 18:30 sati.

BiH – Estonija 31:24

BiH: B. Burić, Efendić, S. Burić 1, Karačić 4, Malinović 1, Nuić, Ovčina, 1 Panić 7, Perić, Prce 5, Predragović 4, Terzić, Toromanović, Vegar, Vranješ 8, Vražalić.

Estonija: Varusk, Ots, Celminš 2, Hiiend, Jaanimaa 4, Johannson 5, Lees, Muuga 1, Pärt, Patrail 4, Pinnonen 2, Rooba 1, Roosna, Sillaste 3, Toom 1, Voika 1.