SportRukometRukometaši BiH razbili Finsku u Goraždu i došli na korak do Evropskog...

Rukometaši BiH razbili Finsku u Goraždu i došli na korak do Evropskog prvenstva

Naša selekcija dobro je otvorila utakmicu i golovima Prcea i Vranješa došla do prednosti od 2:0.

Obje ekipe su relativno lagano dolazile do golova, a sredinom prvog poluvremena BiH je golovima Panića došla do prednosti od šest golova razlike.

Ubrzo je uslijedila još jedna sjajna serija od šest uzastopnih golova pa je na semaforu u jednom trenutku stajalo 18:8.

Finci su se trznuli pred sami odlazak na odmor pa se na poluvremenu otišlo sa plus sedam golova za BiH.

U nastavku se igralo gol za golom, a zanimljivo da su se svi rukometaši BiH osim Bečića upisali u listu strijelaca.

Pred kraj meča naša reprezentacija je još jednom pojačala ritam, stigla i do 12 golova prednosti te je na kraju meč okončan rezultatom 34:23.

BiH se nakon nove pobjede učvrstila na drugom mjestu grupe 3 kvalifikacija za Euro sa četiri osvojena boda. Španija je prva sa osam bodova, dok Austrija i Finska imaju po dva osvojena boda.

Našoj reprezentaciji za plasman na Euro potrebna je pobjeda protiv Austrije u gostima sa dva ili više golova razlike.