ZDKSportRukometaši Čelika poraženi od Izviđača

Rukometaši Čelika poraženi od Izviđača

Rukometaši Izviđača savladali su u 7.kolu Premijer lige BiH u Zenici domaći Čelik sa 29:23 (13:13). Lider u domaćem prvenstvu ostao je na stopostotnom omjeru sa sedam pobjeda iz isto toliko mečeva. Domaćin je uspjevao parirati gostima u prvom poluvremenu dok su igrači imali snage. Poslije toga jednostavno na parketu je postojala samo jedna ekipa – Izviđača.

Trener pobjedničke ekipe Zdenko Grbavac kazao je poslije meča da će se nastojati što duže zadržati na prvom mjestu na tabeli. Cilj je da na kraju budu među prve tri prvoplasirane ekipe kojima će se pridružiti banjalučki Borac u Ligi za prvaka naše zemlje. Po do sada pokazanom, dodao je, to i zaslužuju.

Senad Skopljak, trener Čelika je rekao kako Izviđač ima najbolju rukometnu školu u državi, da znaju šta hoće, da su utrenirana ekipa. Uzrok loše igre njegove ekipe u drugom poluvremenu je neredovno treniranje pojedinih igrača te da on ne može uticati na formu. Pokušaće se vratiti do narednog kola i gostovanja u Cazinu kod ekipe Krajine.