ZDKSportRukometaši Čelika poraženi u prvom meču protiv Prištine

Rukometaši Čelika poraženi u prvom meču protiv Prištine

Rukometaši zeničkog Čelika izgubili su u prvom susretu 3. kola Challenge Cupa od ekipe Prištine s 29:28.

Zeničani mogu žaliti za propuštenom prilikom na domaćem terenu, s obzirom na to da su u ”Gradskoj areni” u Zenici tokom cijelog prvog poluvremena bili mnogo bolji protivnik.

Poluvrijeme utakmice je završeno rezultatom 17:12 u korist Zeničana, ali rukometaši Prištine se nisu predavali i u drugom poluvremenu su počeli stizati prednost domaćina.

Upornost igrača Prištine se isplatila u samom finišu i u posljednjim sekundama meča dolaze do preokreta i pobjede.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Hoxa s osam golova, dok se u timu Čelika istaknuo Begagić s istim brojem pogodaka.

Timovi su se dogovorili da, zbog teške materijalne situacije, obje utakmice budu odigrane u Zenici, a drugi meč je na rasporedu već sutra u 15 sati.