SportNogometSarajevo bolje od Željezničara u gradskom derbiju

Sarajevo bolje od Željezničara u gradskom derbiju

Ovog vikenda se igraju mečevi 16.kola nogometne Premijer lige BiH. U centru pažnje je bio vječiti derbi gradskih rivala Sarajeva i Željezničara. Obje ekipe su u prošlom kolu doživjele neočekivane poraze pa su u derbiju tražile popravni ispit i bolje je počelo Sarajevo koje je u 16.minuti došlo do vodstva od 1:0, a strijelac je bio Ahmetović. Samo tri minute kasnije Željezničar dolazi do izjednačenja. Stanojević u šesnaestercu ruši Veselinovića, a sudija Peljto pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator jedanaesterca je bio Krpić za 1:1. Možda i presudan momenat utakmice je bilo isključenje gostujućeg igrača Bakrača već u 25.minuti, nakon što je za samo dvije minute dobio dva žuta kartona. Sarajevo brojčanu prednost koristi u 31.minuti kada drugi put pogađa Ahmetović i donosi prednost domaćinu, te tako postaje junak derbija, s obzirom da do kraja više nije bilo golova. Pred kraj meča je Sarajevo ostalo sa desetoricom na terenu zbog isključenja Šabanovića, ali gosti to nisu uspjeli iskoristiti i bodovi su ostali na Koševu. Nešto ranije su odigrane prve četiri utakmice ovog kola. Za veliko iznenađenje se pobrinula Zvijezda 09, koja je nakon Željezničara, sa 1:0 savladala i Zrinjski, ovoga puta na svom terenu, a strijelac jedinog gola je ubio Mahmutović u 86.minuti. Tuzla City je u derbiju začelja savladala Gošk sa 2:1. Domaći su poveli preko Murge, izjednačio je Kulović iz penala, a pobjedu Tuzla City donosi Kostić u 84.minuti. Čelik je na Bilinom polju savladao Radnik sa 1:0, golom Okića u 22.minuti, dok je jedini gostujući trijumf ostvarila Sloboda, koja je iako sa igračem manje pobjedila Krupu sa 1:0 golom Barabana u 77.minuti. Posljednji duel ovog kola se igra danas, a sastaju se: Široki Brijeg – Mladost. Na tabeli je lider Sarajevo i ima 36 bodova, drugi Zrinjski ima 31, a treći Željezničar 28 bodova. Na začelju su Tuzla City sa 16, Gošk sa 13 i Krupa sa 12 bodova.