SportNogometSarajevo u derbiju bolje od Zrinjskog

Sarajevo u derbiju bolje od Zrinjskog

Odigrane su još dvije utakmice 6.kola nogometne Premijer lige BiH. U derbiju je Sarajevo na stadionu Asim Ferhatović dočekalo aktuelnog prvaka ekipu Zrinjskog,  a slavio je domaći sastav rezultatom 4:2. Sarajevo je povelo u 24.minuti golom Mersudina Ahmetovića, a sedam minuta nakon toga Zrinjski ostaje sa igračem manje na terenu zbog isključenja Jakovljevića pa je već tada bilo izvjesno da će gosti teško izbjeći poraz, jer je dosuđen i penal za domaćina. Šut Velkoskog brani golman Soldo, ali se napadaču Sarajeva lopta ponovo odbija pa on pogađa za 2:0. U finišu prvog poluvremena se Zrinjski vraća u igru golom Samira Bekrića, ali u drugom poluvremenu na scenu ponovo stupa Ahmetović koji sa još dva gola, u 49. i 61.minuti donosi velikih 4:1 za Sarajevo, a do kraja je Zrinjski samo ublažio poraz golom Bilbije u 64.minuti. Do kraja vrijedi pomenuti još samo crveni karton i za napadača Sarajeva Velkoskog. Novi premijerligaš Tuzla City je na stadionu Tušanj dočekao Željezničar koji je slavio sa 2:0. Mrežu domaćina je lijepim golom načeo Čurjurić u 56.minuti, a konačan rezultat je postavio Stojan Vranješ u samom finišu utakmice. Posljednji duel ovog šestog kola se igra večeras na stadionu Pecara, a snage odmjeravaju od 20 sati Široki Brijeg i Sloboda. Na tabeli je prvi Željezničar sa 13 bodova, drugi Široki Brijeg uz utakmicu manje ima 11, koliko ima i Sarajevo na trećem mjestu. Radnik i Čelik su na četvrtom i petom mjestu sa po deset bodova, šesta Krupa ima devet, sedma Sloboda sedam, uz utakmicu manje, aktuelni prvak Zrinjski je tek osmi sa šest bodova, Gošk ima pet, Tuzla City četiri, pretposljednja Zvijezda 09 tri, a posljednja je Mladost sa dva boda.