SportNogometSarajevo ubjedljivo slavilo u Bijeljini protiv Radnika

Sarajevo ubjedljivo slavilo u Bijeljini protiv Radnika

Fudbaleri Sarajeva savladali su u devetom kolu Premijer lige BiH ekipu Radnika u Bijeljini rezultatom 3:0. Odlično je aktuelni prvak BiH ušao u meč, a prvu veliku šansu su imali nakon tri minute igre. Barić je fantastično šutirao sa 25 metara, ali lopta pogađa prečku. Ipak, sedam minuta kasnije Sarajevo dolazi do vodstva. Leon Benko je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio je za Krstea Velkoskog, koji od prečku pogađa za vodstvo od 1:0. Nastavilo je Sarajevo sa boljom igrom i u nastavku prvog dijela. Nisu Radniku dozvolili nijednu pravu šansu pred golom Delača, a na drugoj strani je veliku šansu imao Leon Benko, čiji udarac brani Avdukić. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Sarajeva od 1:0, da bi tim s Koševa nakon sedam minuta igre u nastavku došao i do drugog gola. Rustemović je centrirao iz kornera, Kovačević ddobrro šutira glavom, a Avdukić još bolje brani. No, lopta se odbija do Leona Benke koji iz voleja pogađa za 2:0. Sve dileme oko pobjednia riješene su u 66. minuti. Ponovo je bordo tim odigrao sjajnu akciju, a fantastičnu završnicu imao je Ševko Okić, koji je pogodio za 3:0 nakon asistencije pomalo zaboravljenog Kalasija. Do kraja je aktuelni bh. prvak lagano priveo meč kraju. Publika koja se skupila na stadionu u Bijeljini mogla je uživati u solidnom fudbalu za naše prilike i sve je prošlo bez ikakvih incidenata, što je svakako za svaku pohvalu.

Premijer liga BiH, 9. kolo: Radnik – Sarajevo 0:3 (Velkoski 10’, Benko 52’, Okić 66’)

Radnik: Avdukić, Hodžić, Beširević, Jakovljević, Memišević, Žižović, Lazić, Krsmanović, Obradović, Ostojić, Mašić

Sarajevo: Delač, Rustemović, Barić, Kovačević, Okić, Velkoski, Tatomirović, Duljević, Benko, Puzigaća, Radovac