SportNogometSarajevski MNK Centar slavio protiv gibraltarskog Lynxa u prvom kolu UEFA Futsal...

Sarajevski MNK Centar slavio protiv gibraltarskog Lynxa u prvom kolu UEFA Futsal Cupa

MNK Centar je u današnjem prvom kolu UEFA Futsal Cupa koji se igra u Litvaniji protiv Lynxa, šampiona Gibraltara slavio sa ubjedljivih 9:3.

Jusić je već u prvoj minuti doveo Centar u vodstvo da bi Duarte u desetoj minuti izjednačio rezultat. Ipak, naši igrači do kraja prvog dijela preko Mrše koji je pogodio dva puta, Kahvedžića i zahvaljujući autogolu Christiana Sancheza stižu do prednosti od 5:1.

U nastavku još četiri gola, tri u mreži gostiju, precizni su bili Radmilović koji je pogodio dva puta, te Handžić, a za goste je pogodio Cancio za 8:2, a do kraja smo vidjeli još dva gola. Prvo je Mršo pogodio za 9:2, a potom je Martin postavio konačan rezultat utakmice, bilo je 9:3.

Pored Centra i Lynxa u grupi se nalaze još i domaća Baltija, te šampion Turske ”Istanbulski univerzitet”.

MNK Centar-Lynx 9:3 (Jusić 1’, Mršo 12’, 17’, 40’, Kahvedžić 13’, Christian Sanchez (ag) 16’, Radmilović 22’, 24’, Handžić 30’; Duarte 10’, Cancio 38’, Martin 40’)