SportNogometSemir Kerla u timu prvenstva litvanske lige

Semir Kerla u timu prvenstva litvanske lige

Žalgiris je po šesti put osvojio prvenstvo Litvanije, a ovo im je bila treća uzastopna titula domaćeg prvenstva. Jedan od najzaslužnijih za sjajne rezultate kluba iz Viljnusa bio je bosanskohercegovački defanzivac, Semir Kerla. Na prvom mjestu Žalgiris je završio sa 94 boda, deset više od drugoplasiranog Trakaija. Od 36 prvenstvenih utakmica, Kerla je odigrao 25, te je postigao dva pogotka. Šest nastupa upisao je u Kupu Litvanije.
Na kraju sezone došla je i potvrda sjajnih partija bosanskohercegovačkog stopera. Kerla je vršten u najbolj tim sezone A Lige za sezonu 2015. Ovo je našem defanzivcu bio deveti trofej u karijeri.
Kerla je u dosadašnjoj karijeri sa Željezničarom osvojio tri puta Premijer ligu Bosne i Hercegovine, te jedan Kup naše države, a sa Žalgirisom bio je dva puta prvak Litvanije, te osvojio jedan litvanski Kup i dva Superkupa.