ZDKSportVisočki trener Senad Skopljak nakon historijske pobjede RK Čelik

Visočki trener Senad Skopljak nakon historijske pobjede RK Čelik

Rukometaši Čelika u revanš utakmici 3. kola Challenge Cup-a pobijedili su u Areni Zenica ekipu HC Priština – 23:21. Prva, istorijska pobjeda u međunarodnim rukometnim kupovima, bila je dovoljna zeničkom klubu da izbori plasman u narednu fazu takmičenja obzirom da je prvi meč odigran u subotu u Areni Zenica završen minimalnom pobjedom kosovskog predstavnika 29:28. Cijelim tokom susreta rezultat je bio u egalu, te je objema ekipama davao izglede da će boljim finišom doći do željenog cilja. Čelik je u 2. poluvremenu poveo 14:12, međutim gosti se vraćaju i serijom 3:0 u 40. minuti dolaze u vodstvo 14:15. Nermin Mujanović je poravnao na 15:15 u 42. minuti, a Edin Bajramović je doveo Čelik u vodstvo 16:15. Isti igrač je u 46. minuti pogodio za plus 2 – 17:15. Međutim, ponovo se Priština uspijeva vratiti u utakmicu i izjednačiti na 17:17. Mirza Dervenčić donio je u 48. minuti vodstvo “crveno – crnim” 18:17, ali Priština se nije predavala pa je u 50. minuti ponovo povela – 18:19. Uz Bajramovića i Aldina Begagića u junaka utakmice prometnuo se Mirza Dervenčić.