SportNogometŠest golova, crveni karton i pobjeda Barcelone

Šest golova, crveni karton i pobjeda Barcelone

Nogometaši Barcelone u posljednjoj su utakmici 28. kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali Valenciju sa 4-2 (2-2) i tako ponovno smanjili zaostatak za vodećim Realom iz Madrida na dva boda uz utakmicu više.

Gosti su poveli preko Mangale (29), ali samo šest minuta potom je Luis Suarez (35) poravnao na 1-1, da bi se Mangala u završnici prvog poluvremena pretvorio u tragičara. Zbog povlačenja za dres Suareza u kaznenom prostoru dobio je crveni karton, a Messi (45-11m) je s bijele točke doveo Barcelonu u vodstvo. Ipak, odmah po polasku s centra Munir (45+1) je uspio izjednačiti na 2-2, ali s igračem manje Valencia u drugom poluvremenu nije izdržala. Messi (52) je svojim drugim golom vratio prednost Barceloni da bi Andre Gomes (89) potvrdio pobjedu u samoj završnici.

Barcelona sada ima 63 boda, a vodeći Real je na 65. Valencia je 14. sa 30 bodova.

Atletico Madrid je na Vicente Calderonu pobijedio Sevillu 3-1 Do pobjede su stigli golovima Diega Godina (31), Antoinea Griezmanna (61) i Kokea (77), dok je poraz Seville ublažio Joaquin Correa (85).

Atletico se ovom pobjedom približio trećeplasiranoj Sevilli na dva boda zaostatka. Atletico sada ima 55 bodova, Sevilla 57.

REZULTATI 28. KOLA:
Leganes – Malaga 0-0
Atletico – Sevilla 3-1 (Godin 37, Griezmann 61, Koke 77 / Correa 85)
Deportivo – Celta 0-1 (Aspas 74)
Sporting – Granada 3-1 (Traore 60, Babin 64, Carmona 67 / Ingason 51)
Barcelona – Valencia 4-2 (L. Suarez 35, Messi 45-11m, 52, Andre Gomes 89 / Mangala 29, Munir 45+1)