SportOstali sportoviŠetkić poražen u drugom kolu kvalifikacija AO

Šetkić poražen u drugom kolu kvalifikacija AO

Aldin Šetkić nije se uspio plasirati u finale kvalifikacija na Australian Openu. Bolji od bh. tenisera bio je 165. teniser svijeta Kazahstanac Aleksandr Nedovyesov, koji je lagano stigao do pobjede s 2:1, po setovima, 6:2, 2:6 i 6:0. Kazahstanac je dominirao u prvom setu. Došao je do breaka u četvrtom gemu, a zatm ponovo u šestom. Uzvratio je Aldin već u narednom gemu, ali je Nedovyesov ponovo oduzeo servis našem teniseru za 6:2 u prvom setu. Šetkić je odigrao odlično u drugom setu. Spasio je dvije break lopte u drugom gemu, da bi zatim uzeo pet gemova u nizu, te je došao do 5:1. Aldin je drugi set dobio sa 6:2 i izjednačio je rezultat na 1:1 u setovima Imao je bh. teniser priliku da oduzme servis protivniku već u prvom gemu trećeg seta, ali u tome nije uspio. Zato je Nedovyesov uspio u tome, a zatim je sigurno servirao za prednost od 3:0. Novim oduzimanjem servisa i osvajanjem gema na svoju servu Kazahstanac je došao do 5:0, te povratka za Šetkića više nije bilo. Odlučujući set dobio je Nedovyesov sa 6:0, te je prošao u posljednje kolo kvalifikacija.