SportNogometSFK 2000 poražene od Minska

SFK 2000 poražene od Minska

Aktuelne prvakinje BiH, nogometašice SFK 2000 iz Sarajeva, doživjele su poraz u drgom kolu kvalifikacionog turnira Lige prvaka kojem su ujedno i domaćini. Nakon sjajne igre i pobjede nad albanskom Vllaznijom sa 5:0, protiv puno jačeg rivala, ekipe Minsk iz Bjelorusije, naše prvakinje nisu mogle više od dostojnog poraza. Bjeloruskinje su u prvom kolu pobjedile turski Konak sa čak 10:1, a danas je sve do 80.minute meča bilo samo 1:0 za Minsk golom Pilipenko. U posljednjih deset minuta su nogometašice SFK 2000 ostale bez snage, pa su Bjeloruskinje postigle još dva gola preko Sunday i Buzunove za konačnih 3:0. Ovom pobjedom je Minsk praktično osigurao prvo mjesto i plasman u nokaut fazu Lige prvaka, jer imaju dvije pobjede i meč protiv Vllaznije u nedjelju, kada će samo za međusobni prestiž SFK 2000 igrati protiv turskog Konaka.