SportSkijanjeShiffrin slavila u Courchevelu

Shiffrin slavila u Courchevelu

Najbolje skijašice svijeta, vozile su treću utrku veleslaloma ove sezone, održanu u francuskom Courchevelu, a slavila je vodeća u Svjetskom kupu, Amerikanka, Mikaela Shiffrin u vremenu 2.02.40. Drugo mjesto sa 0.99 stotinki zaostatka zauzela je domaća skijašica Tessa Worley, a podijum je kompletirala legendarna Italijanka, Manuela Moelgg. U prvih deset utrku su još završile: Mowinckel, Haver-Loeseth, Meillard, Baud Mugnier, Bassino, Holdener i Gut. Od skijašica iz regije, tri Slovenke su osvojile bodove. Ana Drev je utrku završila na 11., Meta Hrovat na 17., a Tina Robnik na 22. poziciji. Plasman u drugu vožnju nisu izoborile Leona Popović, Nevena Ignjatović i Ana Bucik.