SportNogometŠiroki Brijeg se oprostio od Evrope

Široki Brijeg se oprostio od Evrope

Fudbaleri Širokog oprostili su se od učešća u Evropskoj ligi. Tim sa Pecare je večeras remizirao na gostovanju kod slovenskog Domžala (1:1), ali zbog rezultata iz prve utakmice (2:2) Slovenci idu dalje. Domaći tim je većim dijelom meča bio bolji tim i već u 11. minuti su poveli sa 1:0. Ibraimi je dobro ubacio, a Melnjak između dvojice fudbalera Širokog utrčava i pogađa za prednost od 1:0. Imalo je Domžale više od igre i u ostatku prvog poluvremena. Stvorili su veliki broj opasnih situacija pred golom Širokog koji je prijetio preko Bagarića u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćeg tima, ali je u nastavku i tim s Pecare morao krenuti ofanzivnije prema protivničkom golu. Jedan takav napad su i iskoristili, a u 73. minuti meča nakon kornera Bernardo Matić je precizan i pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1. Morao je bh. predstavnik do kraja da postigne još jedan gol kako bi prošao dalje. Međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je konačnih 1:1 u ovom duelu. Domžale zahvaljujući golu u gostima prolazi dalje, a Široki se okreće obavezama u domaćem prvenstvu. Slovenački tim će u narednoj rundi igrati protiv ruske Ufe.