SportNogometSjajan meč Španije i Portugala, Ronaldo u svom elementu

Sjajan meč Španije i Portugala, Ronaldo u svom elementu

Nakon što je Iran slavio minimalnu pobjedu nad Marokom, večeras je odigran i drugi susret Grupe B i to derbi između Portugala i Španije. Španci su u sjajnoj utakmici vodili sve do 88. minute kada je Ronaldo pogodio za konačnih 3:3. Počelo je odlično na Olimpijskom stadionu u Sočiju, pošto je prvi gol viđen nakon samo četiri minute igre. Cirstiano Ronaldo je ušao u kazneni prostor Španaca, pao nakon kontakta sa Nachom i izborio penal. Naravno, sam je preuzeo odgovornost i u 4. minuti pogodio za vodstvo Portugala. Pokušala je Španija brzo uzvratiti preko Silve, ali fudbaler Cityja nije uspio pogoditi okvir gola. Nakon perioda nešto mirnije igre, novu veliku šansu Portugal je imao u 21. minuti. Ronaldo je nakon sjajne kontre pokušao uposliti Guedesa, ali je odbrana Španije u posljednjem trenutku uspjela otkloniti opasnost. Samo tri minute kasnije Španci stižu do poravnanja i to nakon što se Diego Costa sjajno snašao i preciznim šutem savladao Patricija. Nekoliko trenutaka kasnije mogla je Španija i do vodstva, ali Iscov šut zaustavlja prečka, da bi nako toga dobru priliku propustio i Andres Iniesta. Španija je u finišu prvog dijela bila u ofanzivi, ali onda kontra Portugala u 44. minuti, lopta dolazi do Ronalda koji šutira i postiće gol zahvaljujući očajnoj intervenciji Davida De Gee. Vodstvom Portugala od 2:1 otišlo na odmor, ali onda Španci u nastavku svim silama kreću po gol. Španija je uspjela izjednačiti u 55. minuti nakon sjajne akcije i drugog gola Diega Coste, da bi tri minuta kasnije Nacho postigao fenomenalan gol. Fudbaler Reala je uputio pravu bombu ka golu Portugala, pogodio od stativu i tako se na najbolji način iskupio za skrivljeni penal. Nakon preokerata, Španija je preuzela apsolutnu kontrolu nad utakmicom i drastično usporila ritam igre u cilju očuvanja vodstva. Sve je izgledalo odlično za Španiju, ali onda 88. minut, slobodnjak i majstorija Ronalda za hat-trick i konačnih 3:3 u Sočiju.