SportNogometSjajan meč u San Sebastianu: Pet golova, dva crvena i pobjeda Valencije...

Sjajan meč u San Sebastianu: Pet golova, dva crvena i pobjeda Valencije u samom finišu

Goste je u vodstvo doveo Rodrigo u 26. minuti na asistenciju Guedesa, a samo sedam minuta kasnije Elustondo koristi dodavanje Oyarzabala i poravnava rezultat.

Valencija ponovo u vodstvo dolazi u desetom minutu nastavka kada je pogodio Vidal na asistenciju Solera.

Slično kao i prvi put, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Sjajni Oyarzabal je pogodio za 2:2 iskoristivši dodavanje Rodriguesa.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Zaza koristi novu asistenciju odličnog Guedesa za konačnih 2:3.

Vrijedi istaći da su obje ekipe utakmicu završile s deset igrača zbog parnih žutih kartona. Kod domaćih je isključen Zubeldia, a kod gostiju Kondogbia.

Valencija se s trećom pobjedom u sezoni probila na četvrto mjesto La Lige, dok je Real Sociedad osmi.