SportKošarkaSjajna partija Nurkića u porazu njegovog Portlanda

Sjajna partija Nurkića u porazu njegovog Portlanda

Košarkaši Portland Trail Blazersa sinoć su na domaćem parketu poraženi od Washington Wizardsa nakon produžetka u nevjerovatnoj utakmici. Portland i Washington su odigrali fantastičnu utakmicu u kojoj su na kraju gosti slavili sa 125:124. Domaći su veoma dobro počeli meč i nakon prvih deset minuta su vodili sa 32:28. Ipak, košarkaši Wizardsa su se dobro držali u drugoj četvrtini i odmah se vidjelo da će ovo biti veoma izjednačena utakmica jer se na pauzu otišlo kod rezultata 62:62. U nastavku meča gledali smo fantastičnu borbu obje ekipe i već tada je bilo jasno da bi jedan šut mogao odlučiti ovaj meč. Ekipe su se mijenjale u vodstvu, te nikako nisu mogle da dođu do momenta koji bi mogao prelomiti ovu utakmicu. Nakon što je u regularnom dijelu završeno 111:111 otišlo se u produžetak. I u nastavku se igralo veoma izjednačeno, no na kraju su više sreće imali gosti iz Washingtona koji su pobijedili sa 125:124. Utakmicu je prelomio fenomenalni Morris s trojkama u produžetku. Upravo je Morris bio najefikasniji u ekipi Washingtona sa 28 poena, dok je Beal dodao 25. U domaćem timu istakao se Lillard sa 29 poena, a fantastičan meč odigrao je naš Jusuf Nurkić. Bh. košarkaš je na parketu proveo 32 minute, te je ubacio 22 poena i dodao nevjerovatnih 18 skokova. Uz to dodao je po dvije asistencije i ukradene lopte.