SportKošarkaSjajni Kikanović nedovoljan Monacu

Sjajni Kikanović nedovoljan Monacu

U trećem finalnom susretu košarkaškog prvenstva Francuske, Le Mans je na svom terenu pobijedio Monaco rezultatom 84:72 i tako je poveo sa 2:1 u seriji. Iako je Monaco imao veliku prednost od 10:23 nakon prve četvrtine, domaći sastav je drugu dionicu dobio sa 17 koševa prednosti i uspio je da preokrene rezultat. Ipak, Kneževi su treći period riješili u svoju korist sa četiri koša, te se u posljednjih deset minuta ušlo neriješenim rezultatom. Mimo očekivanja, rezultatske neizvjesnosti nije bilo, s obzirom da je Le Mans ponovo ubacio u brzinu više i na kraju je slavio sa ubjedljivih 84:72. Kikanović je bio izvanredan sa 24 poena, ali to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da izbjegne poraz, dok je u redovima Le Mansa Lofton odigrao simultanku sa čak 34 ubačaja. Naredni meč igra se u srijedu, a ponovo će domaćin biti Le Mans.