ZDKSportSlavija pala na Bilinom polju: Čelik slavio na krilima Dedića

Slavija pala na Bilinom polju: Čelik slavio na krilima Dedića

Nogometaši Čelika upisali su svoju devetu ovosezonsku pobjedu u BH Telecom Premijer ligi nakon što su s 2:0 na Bilinom polju nadigrali ekipu Slavije.

Igrači Elvedina Beganovića poveli su u 24. minuti susreta kada je asistenciju Mahira Karića na pravi način iskoristio Anel Dedić i matirao golmana Lukavičana Mladena Lučića.

Minimalno vodstvo od 1:0 Zeničani su ekspresno udvostručili na startu drugog poluvremena, a strijelac drugog gola za Čelik bio je raspoloženi Dedić, što je bio i konačan rezultat ovog duela.

Osim ovosezonski porazom, a trećim uzastopnim, Slavija je sebe dovela u nezgodan polažaj. Ekipu Milka Đurovskog sada od zone ispadanja dijele svega tri boda i već sada su pred imperativom pobjede uoči narednog kola u kojem im u goste stiže prijedorski Rudar.

S druge strane Zeničani su ovim trijumfom prekinuli niz od tri remija, što će sigurno popraviti atmosferu u svlačionici pred gostovanje u Banjoj Luci kod Borca.