SportRukometŠpanija i Norveška ostvarili uvodne pobjede

Španija i Norveška ostvarili uvodne pobjede

U preostala dva meča prvog dana Svjetskog prvenstva za rukometaše favoriti su opravdali očekivanja. Španija je rezultatom 27:21 savladala Island. Mučio se tim Jordija Ribere do 45. minute, kada je prvi put poveo s tri gola razlike (18:15), a to je bio prelomni dio ovog meča.
Islanđani, koji su na ovom prvenstvu oslabljeni neigranjem Arona Palmarssona i Alexandera Peterssona, su vodili na poluvremenu sa 12:10, ali nisu uspjeli stići do iznenađenja.
Špance je do pobjede vodio golman Perez de Vargas sa 11 odbrana, dok su najefikasniji bili Joan Canellas i David Balaguer sa po četiri gola. Kod Islanda bolji od ostalih bio je Gudjon Valur Sigurdsson sa pet golova.
U derbiju dana Norveška je savladala Poljsku sa 22:20. Iako dosta oslabljena Poljska se dobro držala u ovom meču, ali nije uspjela iznenaditi vrlo dobru Norvešku predvođenu Espenom Lieom Hansenom. Norvežani su i na poluvremenu vodili sa dva razlike, a bilo je 12:10.
Osim Hansena koji je postigao šest golova, kod Norveške se istakao i Kristian Bjornsen sa pet. Kod Poljske Michal Daszek postigao je sedam golova.