SportNogometŠpanija prvak Evrope u futsalu

Španija prvak Evrope u futsalu

Malonogometaši Španije postali su prvaci Evrope u futsalu nakon pobjede u finalu protiv Rusije sa uvjerljivih 7:2. Španci su sjajno ušli u meč i već su u 9. minuti preko Alexa pogodili za 1:0. Do drugog gola čekalo se do 15. minute kada je Pola pogodio za 2:0. Da se Rusi neće dobro provesti u današnjem meču potvrdio je Mario Rivillos samo minut kasnije kada je pogodio za 3:0.  Tu nije bio kraj mukama reprezentacije Rusije jer je Pola potigao novi gol samo pola minute kasnije za 4:0. Prednost Španije smanjio je Romulo u posljednjoj minuti prvog dijela utakmice.  U nastavku meča Miguelin je pogodio nakon samo 50 sekundi meča za 5:1, da bi minut kasnije Robinho smanjio na 5:2. Posljednja dva pogotka djelo su fudbalera Španije, a pogađali su Miguelin i Rivillos sa konačnih 7:2 i titulu prvaka Evrope za Španiju. Treće mjesto na ovom prvenstvu je osvojio Kazahstan, koji je bio bolji od Srbije sa 5:2.