SportRukometŠpanija savladala Njemačku i izborila polufinale

Španija savladala Njemačku i izborila polufinale

Rukometaši Španije su savladali Njemačku (31:27) i tako se sa drugog mjesta plasirali u polufinale Evropskog prvenstva. U posljednjem kolu grupne faze drugog kola Eura u Hrvatskoj selekcija Španije večeras je uspjela da upiše pobjedu protiv Njemačke i plasira se u polufinale. U direktnom okršaju za polufinale Španija je odigrala mnogo bolji meč od Njemačke i zasluženo stigla do pobjede. Od prve minute gledali smo dosta izjednačen rukomet i činilo se da će tako biti do samog kraja. Nakon prvog poluvremena Španija je imala jedan gol prednosti (14:13), ali u nastavku meča se prednost Crvene furije samo povećavala. Njemačka je pravila neshvatljive greške u napadu što su Španci znali iskoristiti. Kada su igrači Španije otišli na šest golova prednosti deset minuta prije kraja utakmice bilo je jasno da se Nijemcima potrebno čudo da dođu do polufinala. To čudo nisu dočekali jer je Španija slavila sa 31:27 i zasluženo došla do polufinala gdje će još biti Danska, Francuska i Švedska.