SportNogometŠpanija sigurna protiv Izraela, Italija golovima De Rossija i Immobilea savladala Albaniju

Domaći su imali tokom cijelog prvog poluvremena više od igre, što su i krunisali s dva gola.

Prvi je pao nakon odlične akcije koju je završio Silva u 13. minuti utakmice, a pred odlazak na odmor Vitolo je udvostručio prednost. Asistent je bio Alcantara.

Na otvaranju drugog poluvremena Costa je skočio visoko nakon kornera danas sjajnog Alcantare i svojim golom riješio pitanje pobjednika.

Iako su Španci još više dominirali u nastavku meča, Izraelci su postigli počasni gol. Strijelac je bio Refaelov koji je odbijenu loptu poslao u gol pod prečku.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Isco je postigao četvrti gol za Španiju.

Italijani nisu imali puno problema protiv Albanije, koja je daleko opasnija bila u prvom poluvremenu.

Već u 12. minuti De Rossi je domaće doveo u vodstvo nakon gola iz penala i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U 58. minuti uslijedio je prekid utakmice, koji su izazvali albanski navijači ubacivajući pirotehniku u teren.

Nakon što je utakmica nastavljena Italijani su postigli još jedan gol. Zappacosta je poslao sjajan centaršut gdje se dobro snalazi Immobile, koji udvostručuje prednost i postavlja konačni rezultat meča.

Vrijedi istaći da je večeras Gianluigi Buffon odigrao 1.000 profesionalnu utakmicu u karijeri.

Austrija je bila daleko bolji protivnik od Moldavije, a do prvog gola stigli su petnaest minuta prije kraja meča.

Arnautović je pokazao odličnu tehniku i lijepo centrirao u šesnaesterac, što koristi Sabitzer i postiže vodeći gol.

U posljednjoj minuti Harnik je udvostručio prednost i riješio pitanje pobjednika ovog meča.

Otočki derbi između Irske i Velsa okončan je miroljubivim rezultatom 0:0. Iako je Vels imao veći posjed lopte u svojim nogama, Irci su stvorili znatno više prilika za postizanje gola.

Treba istaći da je posljednjih 20 minuta Vels igrao s igračem manje nakon isključenja Taylora.

Makedonci su uvjerljivo pobijedili Lihtenštajn s rezultatom 3:0. Pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje. Strijelci za pobjedu bili su Nestorovski dva puta i Nikolov.