SportKošarkaSpars poražen na gostovanju u Domžalama

Spars poražen na gostovanju u Domžalama

Sarajevski Sparsi su u 10. kolu 2. ABA lige gostovali u Domžalama kod Heliosa, te su poraženi rezultatom 76:69. Helios je furioznom igrom već u prvoj četvrtini stigao do značajne prednosti. Naime, nakon prvih 10 minuta igre domaći su vodili sa 29:16. Imali su domaći na startu druge dionice i +14, ali su Sparsi do odlaska na odmor smanjili zaostatak na pet poena, pošto je prvo poluvrijeme završeno vodstvomo Heliosa 44:39. Domaći su nastavili sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a u finišu iste su imali i +15. U zadnjoj četvrtini Sparsi su smanjivali zaostatak i na pet poena, ali nisu imali snage za potpuni povratak u meč, pa je je Helios slavio pobjedu. Bio je ovo treći poraz Sparsa u ovoj sezoni Druge ABA lige, a Sarajlije su i dalje druge na tebeli sa omjerom 7-3. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi su bili Mahkovič i Šalić sa po 20 poena. Kod Sparsa su se istakli Durmo i Albijanić sa po 15 postignutih poena.