SportKošarkaSpars ubjedljivo savladao Zrinjski u Mostaru

Spars ubjedljivo savladao Zrinjski u Mostaru

Košarkaši Sparsa napravili su veliki korak ka plasmanu u finale Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci gostujućom pobjedom nad Zrinjskim rezultatom 90:70. Jedino je prva četvrtina bila neizvjesna koju su gosti iz Sarajeva dobili sa dva poena prednosti. U nastavku Sparsi su zaigrali mnogo bolje i konstantno povećavali razliku u svoju korist. Krajem utakmice ona je dostigla i preko 20 poena, tako da se može reći da su Sparsi razbili domaćina koji je sa prve pozicije krenuo u play-off. Goste su do pobjede vodili Roko Rogić i Aleksa Stepanović sa po 17 poena, dok su po 12 dodali Igor Josipović i Matija Poščić. S druge strane, najefikasniji među Plemićima bio je Marko Ramljak sa 14, dok je jedan manje dodao Ivan Miličević. Inače, serija se igra na dvije dobijene, a u slučaju 1:1 nakon prva dva meča, odlučujući će se igrati kod ekipe koja je zauzimala bolju poziciju u regularnom dijelu Lige 6 za prvaka BiH, što je u ovom slučaju Zrinjski.