Lokalne TemeSportSramotan poraz rukometaša Bosne Centrotrans

Sramotan poraz rukometaša Bosne Centrotrans

Rukometaši banjalučkog Borca upisali su pobjedu u derbiju 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u gostima protiv visočke Bosne rezultatom 26:23. Bio je ovo prvi poraz za Visočane na domaćem terenu ove sezone. Meč je počeo odlično za domaćina, a bilo je 5:0 u 7. minuti. Imala je Bosna i po 10 razlike u prvom dijelu, a na odmor je otišla sa devet golova prednosti (17:8). No, u drugom dijelu uslijedio je veliki preokret gostiju, koji su do 45. minute anulirali prednost domaćina i to nevjerovatnom serijom 11:2 za 19:19. Banjalučani su prvi put poveli u 50. minuti i to sa 21:20, a do kraja meča su sjajnom igrom i borbenošću sačuvali prednost i slavili 26:23, te na kraju zaradili veliki aplauz domaće publike. Goste su do pobjede vodili Vladan Đurđević sa osam, te Marko Lukić sa sedam golova. Sjajan je u drugom dijelu bio golman Subotić sa 10 odbrana za 30 minuta. Kod Visočana Mirza Kapić postigao je osam, a Emir Omanović četiri gola. Domaćinu nije pomoglo ni to što je golman Mirnes Grčo sakupio 13 odbrana. Vrijedi istaći da je Borac u Visoko doputovao bez dva svoja najbolja igrača golmana Bojana Ljubišića i desnog beka Dejana Unčanina.