SportOstali sportoviSrbija prvak Evrope u vaterpolu

Srbija prvak Evrope u vaterpolu

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je naslov prvaka Evrope. Ova selekcija je večeras u Barceloni savladala Španiju boljim izvođenjem peteraca 12-10 (7-7). Španci su na otvaranju meča imali konstantno vodstvo. Prvu četvrtinu su dobili sa 1:0, ali Srbija im nije dopuštala da se odvoje na veću razliku. Konstantno su Srbi bili blizu. Španci su vodili, Srbi stizali, a na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaće selekcije od 4:3. Treća četvrtina konačno donosi i prvo vodsvo Srbije. U osmoj minuti ovog perioda Andrija Prlainović je pogodio za 5:6, ali su Španci izjednačili u posljednjoj sekundi ovog perioda preko Munariza za 6:6 nakon tri dionice. Po jedan gol viđen je u posljednjoj četvrtini, pa su prvaka Evrope odlučili peterci. Više koncentracije su imali Srbi i osvojili su četvrtu uzastopnu titulu prvaka Evrope.