SportOstali sportoviStan Wawrinka osvajač Rolland Garrosa

Stan Wawrinka osvajač Rolland Garrosa

Švicarski teniser Stan Wawrinka osvajač je Rolland Garrosa u muškoj konkurenciji i to nakon što je u finalu slavio (3:1) protiv svjetskog broja jedan, Novaka Đokovića.

Prvi set je dobio Novak Đoković 6:4 sa jednim brejkom da bi u narednom Wawrinka zaigrao puno bolje i iskoristio brejk šansu koja mu je bila dovoljna za osvajanje drugog seta.

Gdje je stao u drugom, tu je nastavio i u trećem setu, pa je tako napravio još jedan brejk čime je preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 2:1 u setovima.

U petom setu Đoković pravi brejk na startu, te je poveo sa 3:0, ali se Wawrinka brzo vraća i do kraja pravi još jedan brejk čime dolazi do prve titule pobjednika Rolland Garrosa.

Ovo je Wawrinki bila druga titula na Grand Slamu i to nakon što je 2014. godine bio najbolji na Australian Openu.

Stan Wawrinka-Novak Đoković 3:1 (4:6, 6:4, 6:3, 6:4)