Susret futsal reprezentacija BiH i Makedonije: Makedonci slavili u prvom od dva prijateljska meča (FOTO)

631

U sklopu ciklusa mini priprema, futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je međunarodnu prijateljsku utakmicu sa selekcijom Makedonije, a krajnji rezultat glasio je 2:3 (1:1)

Već nakon 40-ak sekundi igre Pavlović se našao sam ispred gostujućeg golumana Petrovskog, dobro je šutirao, ali je goluman Makedonije sjajno odbranio. Uzvratili su gosti pet minuta kasnije. Prvo je šutirao Mehmedović, zatim Trajkov, ali je oba puta na golu naše selekcije izvanredan bio Galić.

Imali su Makedonci u nastavku još nekoliko pokušaja preko Rangotova, De Souze, Agušija i Trajkova, ali je golman naše selekcije Galić bio na visini zadatka. U trenucima dominacije gostujućeg tima BiH je povela, a za 1:0 pogodio je Jusić nakon što je Matana prethodno pogodio stativu. Izjednačenje je stiglo u 16. minuti kada je Rangotov matirao Galića.

Nakon 20-ak sekundi igre u drugom poluvremenu Todorovski je iskoristio smušenost naše odbrane i pogodio za vodstvo Makedonaca. U 23. minuti sjevnula je kontra u kojoj se našao Petrović i iskosa sa desne strane sjajnim šutem po donosi gostima dva gola prednosti.

Mulahmetović je u 34.minuti dobro šutirao iz slobodnog udarca ali je Petrovski još bolje odbranio. Na drugoj strani odmah je dobar pokušaj imao Aguši, ali Galić ponovo sjajno reaguje.

U posljednjim sekundama utakmice golom kapitena Mulahmetovića naša selekcija je smanjila zaostatak na 2:3 što je bio i konačan rezultat susreta. Sljedeći prijateljski susret ove dvije selekcije će odigrati sutra u 18 sati također u Areni Zenica.