SportNogometŠveđani minimalno savladali J.Koreju

Šveđani minimalno savladali J.Koreju

Fudbaleri Švedske upisali su pobjedu u prvom duelu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji protiv Južne Koreje rezultatom 1:0. Švedska je kao favorit dočekala ovaj duel i dosta ofanzivno krenula od starta. Nevjerovatno je kako Šveđani nisu imali vodstvo nakon prvih 45 minuta, pošto su se prilike nizale. Od 18. do 20. minute Skandinavci su imali dvije velike prilike. Prvo je u posljednjem trenutku ispred Granqvista intervenisala odbrana Koreje, a onda je golman Cho fantastično odbrnaio udarac Marcusa Berga koji je bio sam na pet metara ispred gola. Berg je imao priliku i deset minuta kasnije, ali je bio isuviše iskosa, pa nije uspio pogoditi mrežu. Poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0, a jedini pogodak vidjeli smo u 65. minuti. Prvo sudija Aguillar nije planirao dosuditi jedanaesterac, ali je onda nakon pregledavanja VAR snimka promijenio svoju odluku. Kapiten Andreas Granqvist je bio i više nego siguran i tako je doveo svoju ekipu u vodstvo. U nastavku nije bilo promjene rezultata, a Koreja nije uspjela da stvori neku ozbiljniju šansu. Ovom pobjedom Švedska se sa tri boda izjednačila sa Meksikom na prvom mjestu, dok su Njemačka i Južna Koreja bez bodova.