SportOstali sportoviŠvicarska rutinski savladala Japan

Švicarska rutinski savladala Japan

Selekcije koje će nastupiti na Svjetskom prvenstvu igraju svoje posljednje prijateljske oglede pred put u Rusiju, pa su danas snage odmjerile reprezentacije Švicarske i Japana. U susretu odigranom u Luganu Švicarska je dosta lagano došla do trijumfa rezultatom 2:0. Bolje su Švicarci i otvorili susret, pa su nakon početnog ispitivanja snaga počeli stvarati opasne prilike pred golom Japana. Prvu ozbiljniju je propustio Embolo u 37. minuti susreta kada nije uspio pospremiti loptu u mrežu protivnika iz odlične situacije. Ipak, nedugo nakon toga Švicarska stiže do vodstva. Igrala se 40. minuta kada je Embolo iznudio penal, a siguran sa bijele tačke bio Ricardo Rodriguez za 1:0. Švicarci su bili bolji i drugom poluvremenu u kojem međutim nije viđeno previše uzbuđenja. Ipak, u 82. minuti Haris Seferović kruniše sjajnu akciju svoje ekipe za konačnih 2:0. Prethodno mu je Moubandje odlično spustio loptu.